Technologie

Wiek XXI to czas sztucznej inteligencji i cyfrowych rozwiązań, które zmieniają nasze życie w stopniu większym niż nam się zwykle wydaje. Nie może więc dziwić, że obecne w naszym życiu prywatnym i zawodowym nowe technologie równie silny wpływ wywarły na medycynę, w tym stomatologię. Dzięki nowej aparaturze i nowatorskim metodom leczenia współczesna stomatologia oferuje dziś coraz bardziej skuteczne metody diagnozowania i leczenia przy zapewnieniu komfortu pacjenta. Z tego powodu w DENTO CLINIC stawiamy na mariaż klasycznej wiedzy medycznej, nowoczesnej aparatury i najbardziej aktualnych metod terapii.


Tomografia CBCT

Tomografia CBCT (od angielskiego Cone Beam Computed Tomography – tomografia wiązki stożkowej) to stosowana w naszej klinice już od 10 lat niezwykle skuteczna metoda obrazowania. Zapewnia ona trójwymiarowe obrazowanie takich struktur jak zęby kości, zatoki szczękowe czy stawy skroniowo-żuchwowe. Dzięki wysokiej precyzji i prawidłowemu odwzorowaniu wszystkich struktur (wolnym od przekłamań często widocznych na RTG 2D), badanie to pozwala na postawienie trafnej diagnozy, a tym samym zaplanowanie skutecznego leczenia. CBCT wykorzystuje przy tym relatywnie niską dawkę promieniowania – jest ona porównywana do badania pantomograficznego, czyli tzw. „panoramy”.


Mikroskop

Wprowadzenie w stomatologii powiększenia – mikroskopu i lup zabiegowych – w sposób zasadniczy podniosło precyzję, a tym samym skuteczność leczenia – zwłaszcza tam, gdzie pole zabiegowe jest bardzo małe i/lub dostęp do niego ograniczony. Najszersze zastosowanie aparatura ta znalazła w leczeniu kanałowym (endodoncji), gdzie na powierzchni wielkości często mniejszej niż paznokieć stomatolog posługuje się ostrymi narzędziami (np. ręcznymi instrumentami rotacyjnymi), które wymagają dużej precyzji. W związku z tym „uzbrojone” oko operatora to gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności prowadzonego leczenia.

W DENTO CLINIC wszyscy lekarze w swojej pracy posługują się lupami stomatologicznymi, które umożliwiają kilkukrotne powiększenie pola zabiegowego. W przypadku leczenia wymagającego jeszcze większej precyzji, mamy do dyspozycji mikroskopy zabiegowe wiodących światowych firm (Leica, Zeiss), które zapewniają powiększenie nawet do 50 ×.


Laser

Laseroterpia w medycynie stosowana jest z dużym powodzeniem już od kilkudziesięciu lat. Dotyczy to także stomatologii, w której zalety laseroterapii są najszerzej wykorzystywane w periodontologii (m.in. leczenie aft i zapaleń błony śluzowej, gojenie odleżyn protetycznych), w chirurgii szczękowej (usuwanie obrzęku po ekstrakcji zęba, pobudzanie zęba do wyrznięcia się) oraz w stomatologii zachowawczej. Do najważniejszych zalet leczenia ze wsparcie technologii laserowej należą: małoinwazyjność, eliminacja dolegliwości bólowych i krwawienia, skrócony czas gojenia, aseptyka leczenia oraz znacznie wyższy komfort pacjenta w porównaniu do tradycyjnych metod. W DENTO CLINIC wykorzystując laser erbowo-yagowy (Er:YAG) leczymy również chrapanie.


Skaner wewnątrzustny

Skaner to wysoko zaawansowane technologicznie urządzenie, które w DENTO CLINIC umożliwia pobranie „cyfrowego wycisku” przy idealnym odwzorowaniu kształtu zębów i warunków zgryzowych u pacjenta. Dokładność, którą zapewnia skaner, pozwala na wykonanie (także przy pomocy cyfrowej aparatury) znakomicie dopasowanych, funkcjonalnych uzupełnień protetycznych.

Dotychczas alternatywą dla skanera wewnątrzustnego były wyciski pobierane przy zastosowaniu specjalnych mas wyciskowych. Ich użycie nie gwarantowało jednak odpowiedniej precyzji, dodatkowo było bardzo niekomfortowe dla pacjenta (u części pacjentów powodowało odruch wymiotny). W DENTO CLINIC skanowanie wewnątrzustne przeprowadzamy urządzeniem wiodącej marki iTero.


Invisalign

 Invisalign to nowoczesny system, który stanowi znakomitą alternatywę dla leczenia z zastosowaniem klasycznych aparatów ortodontycznych. Pozwala on na uzyskanie perfekcyjnego uśmiechu w znacznie szybszym czasie i przy zapewnieniu pacjentowi dużego komfortu.

System ten polega na użytkowaniu przez pacjenta kolejnych kompletów przezroczystych nakładek na zęby. Dzięki zastosowaniu skanera wewnątrzustnego iTero są one indywidualnie projektowane i drukowane dla każdego pacjenta, z uwzględnieniem postępów prowadzonego leczenia.

Ten sprawdzony system leczenia nakładkowego jest obecny na rynku od przeszło dwóch dekad, a liczba pacjentów, którzy tą metodą uzyskali idealny uśmiech, wynosi już 12 milionów. Invisalign to technologia, w której sztuczna inteligencja jest w 100% wykorzystywana dla dobra człowieka.