Cennik

Konsultacja lekarska – badanie Pacjenta

Badanie lekarskie, które jest przeprowadzone prawidłowo i dokładnie, ma niezwykle istotne znaczenie w postawieniu diagnozy, a następnie optymalnym dla Pacjenta zaplanowaniu leczenia. W DENTO CLINIC przeprowadzamy szczegółowy wywiad chorobowy dotyczący ogólnego stanu zdrowia Pacjenta oraz badanie fizykalne (zwane przedmiotowym). W stomatologii niezbędne jest określenie stanu zdrowia części korzeniowych zęba oraz kości, dlatego też niezbędne jest wykonanie badania RTG. Najlepszym z wyboru badaniem jest badanie tomograficzne 3D, które pozwala precyzyjnie określić potrzeby zdrowotne Pacjenta i zaplanować całe leczenie.

Badanie Pacjenta
110-180 zł

Diagnostyka RTG

Dokładne badanie RTG dostarcza lekarzowi wiele cennych informacji i jest niezbędnym elementem prawidłowo przeprowadzonego badania. Wiele stanów patologicznych nie powoduje żadnych objawów ani dolegliwości bólowych, ale mogą stanowić one duże zagrożenie dla zdrowia Pacjenta. Aby jak najszybciej wykryć potencjalne ogniska zakażenia (próchnica, torbiele) oraz groźne dla życia procesy nowotworowe, badaniem z wyboru jest tomografia trójwymiarowa (CBCT), która zapewnia obrazowanie wszystkich struktur anatomicznych w obrębie twarzoczaszki (stawy skroniowo-żuchwowe, kości, zatoki szczękowe).

Rentgen pojedynczego zęba
40 zł
Badanie pantomograficzne
160 zł
Badanie cefalometryczne
160 zł
Tomografia 3D
190 – 360 zł

Znieczulenie

Aby zapewnić Pacjentowi bezbolesny zabieg, w DENTO CLINIC wykonujemy znieczulenie miejscowe praktycznie do wszystkich zabiegów stomatologicznych. Aby samo znieczulenie było jak najbardziej komfortowe, stosujemy specjalne strzykawki typu karpula oraz igły małej średnicy. Jeżeli zachodzi taka konieczność, wykonujemy znieczulenie za pomocą urządzenia sterowanego komputerem.

Znieczulenie miejscowe
40 - 110 zł

Implantoprotetyka

W DENTO CLINIC już od wielu lat uzupełniamy braki zębowe za pomocą implantów, które świetnie sprawdzają się w każdym przypadku braku zęba lub zębów. Stosujemy implanty, które na świecie używane są z powodzeniem od około 30 lat. W przypadku całkowitego bezzębia wystarczą 4 implanty, aby uzupełnić wszystkie zęby tzw. protezą overdenture. Jeszcze bardziej komfortowym dla Pacjenta uzupełnieniem protetycznym na implantach jest proteza typu most, który przykręcany jest do implantów. W przypadku utraty pojedynczego zęba (np. wskutek wypadku) możemy wykonać uzupełnienie na bazie implantu w ciągu 1 dnia.

Wprowadzenie implantu
1800 – 4500 zł
Korona na implancie
3400 – 4100 zł
Proteza overdenture na 4 implantach
od 23800 zł

Protetyka

W DENTO CLINIC braki zębowe uzupełniamy nawet w najtrudniejszych sytuacjach – za pomocą protez ruchomych i uzupełnień stałych. Protezy wyjmowane stosowane są w przypadku, gdy Pacjent nie posiada ani jednego zęba. Natomiast wtedy gdy Pacjent zachował kilka zębów własnych, staramy się je wykorzystać i na ich bazie wykonujemy uzupełnienie typu most. Tego rodzaju proteza odtwarza funkcję żucia i estetykę w 100%. Pacjent nie musi takiej protezy wyjmować każdego dnia, zapominając o tym, że ma duże braki zębowe. DENTO CLINIC współpracuje w pracowniami protetycznymi, które wykorzystują atestowane materiały, gwarantujące trwałość i brak reakcji alergicznych.
Proteza całkowita akrylowa
2500 zł
Proteza elastyczna
2750 zł
Proteza szkieletowa
2750 zł
Korona porcelanowa na metalu
1650 – 2150 zł
Korona pełnoceramiczna
od 3400 zł
Analiza okluzji wg Dawsona
850 – 1950 zł
Licówka porcelanowa
od 3600 zł

Chirurgia stomatologiczna

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej są w DENTO CLINIC wykonywane w znieczuleniu miejscowym oraz w sposób atraumatyczny, tzn. z poszanowaniem okolicznych tkanek. Nieuszkadzanie struktury kostnej i dziąsła ma znaczenie w szybkim procesie gojenia, a w przyszłości zapewnia dobre warunki anatomiczne do uzupełnienia zęba za pomocą implantu. Stosujemy również zabiegi regeneracyjne kości z wykorzystaniem materiałów autogennych (materiał kostny oraz preparat PRF uzyskany z krwi Pacjenta). Wykorzystanie fibryny bogatopłytkowej (PRF) gwarantuje lepsze i szybsze gojenie rany, i – co najważniejsze – regeneruje utracone tkanki.

Atraumatyczne usunięcie zęba
240 – 450 zł
Usunięcie zęba mądrości
520 – 900 zł
Sterowana regeneracja kości
1000 – 3800 zł
Augmentacja kości fibryną bogatopłytkową (PRF)
460 – 700 zł
Lasera Erb-Yag
240 – 850 zł
Zabiegi chirurgiczne rozległe
indywidualna wycena
Resekcja wierzchołka korzenia zęba
1100 – 1650 zł

Ortodoncja

W naszej klinice obowiązuje znana wszystkim zasada „Primum non nocere” (Po pierwsze nie szkodzić), dlatego w leczeniu dysfunkcji narządu żucia i wad zgryzu stosujemy w 90% system Invisalign. Ponieważ leczenie stałymi aparatami ortodontycznymi jest obarczone wieloma niedogodnościami i powikłaniami, zalecamy je w nielicznych przypadkach – gdy istnieje taka konieczność. Aparaty ortodontyczne (stałe, przyklejane na zębach) często powodują dolegliwości bólowe, utrudniają codzienną higienę, przyczyniając się do rozwoju próchnicy wtórnej, mogą też powodować zaniki kości z powodu działania dużych sił na zęby. Czas trwania leczenia aparatami stałymi jest 2–3-krotnie dłuższy od leczenia systemem Invisalign, w którym wykorzystujemy sztuczną inteligencję (AI). Dzięki wizualizacji komputerowej efekt leczenia Pacjent może zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem leczenia zgryzu. Estetyczny wygląd (niemal niewidoczne, przezroczyste nakładki na zęby) oraz brak dolegliwości bólowych to najbardziej doceniane przez Pacjentów cechy systemu Invisalign. Warto nadmienić, że całkowite koszty zarówno jednej, jak i drugiej metody są do siebie bardzo zbliżone.

Leczenie systemem Invisalign
od 8500 zł

Stomatologia zachowawcza

Termin „stomatologia zachowawcza” odnosi się w języku polskim do tzw. leczenia zębów, czyli usunięcia próchnicy i założenia wypełnień (potocznie: plomb). Po oczyszczeniu zębów z próchnicy występują duże braki w tkankach zęba, które należy odtworzyć. Można to zrobić bezpośrednio w ustach Pacjenta, zakładając wypełnienie chemoutwardzalne lub światłoutwardzalne. Zdecydowanie lepszą metodą jest tzw. metoda pośrednia, czyli odtwarzanie brakującej części zęba za pomocą nakładów (z ang. inlay, onlay, overlay). Są one wykonywane poza ustami Pacjenta z użyciem programu komputerowego CAD/CAM lub przez technika dentystycznego w pracowni protetycznej. Na następnej wizycie lekarz cementuje przygotowane nakłady w ustach Pacjenta, odtwarzając funkcję żucia w bardzo estetyczny i – co najważniejsze – bardzo trwały sposób, chroniąc ząb przed nadmiernym ścieraniem czy ukruszeniem.

Wypełnienie ubytku w zębie
280 – 480 zł
Bezpośrednia odbudowa zęba
260 – 970 zł
Pośrednia rekonstrukcja zęba typu inlay, onlay, overlay
1400 – 1750 zł

Profilaktyka chorób przyzębia i próchnicy

W profilaktyce chorób przyzębia i próchnicy niezbędne są regularne zabiegi higienizacyjne, do których w naszej klinice przykładamy ogromną wagę. Poprawna higienizacja powinna dotyczyć nie tylko widocznych części zęba, ale również okolicy poddziąsłowej (przestrzeń między zębem a dziąsłem), której głębokość wynosi około 3 do 5 mm. W kieszonkach dziąsłowych bytują groźne bakterie, które prowadzą do stanu zapalnego tkanek okołozębowych. W DENTO CLINIC stosujemy specjalne urządzenie o nazwie Cavitron, które w trakcie czyszczenia nie uszkadza powierzchni korzenia zęba. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, co jest szczególnie doceniane przez Pacjentów.

Kompleksowa higiena jamy ustnej
300 zł
Zabieg periodontologiczny. Cavitron
450 – 650 zł

Stomatologia dziecięca

W przypadku Pacjentów młodocianych znakomicie sprawdza się powiedzenie „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Aby dziecko nie miało złych skojarzeń z wizytą u dentysty, należy małego Pacjenta przyzwyczajać do otoczenia gabinetu. W DENTO CLINIC w ramach tzw. wizyty adaptacyjnej zapoznajemy najmłodszych z wyposażeniem gabinetu, lekarzem, asystą oraz różnymi instrumentami. Jeśli dziecko trafi do nas na tyle wcześnie, że nie ma jeszcze próchnicy, wtedy stosujemy zabiegi lakowania zębów chroniące przed tym procesem chorobowym.

Wypełnienie w zębie mlecznym
140 – 180 zł
Usunięcie zęba mlecznego
150 – 200 zł
Lakowanie zębów stałych
150 – 180 zł
Oczyszczanie zębów i fluoryzacja
110 – 150 zł

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Zapalenie miazgi jest spowodowane najczęściej próchnicą lub przeciążeniem zęba w wyniku choroby okluzyjnej (wady zgryzu). Aby uratować taki ząb, należy usunąć chorą miazgę (nerw w zębie) w czasie leczenia endodontycznego (kanałowego). W DENTO CLINIC lekarz cały zabieg wykonuje z wykorzystaniem koferdamu – specjalnej gumy izolującej leczony ząb od środowiska jamy ustnej. Dzięki takiej izolacji Pacjent nie odczuwa przykrego smaku leków i preparatów oczyszczających kanały zębowe. Wykorzystując mikroskop zabiegowy podczas leczenia kanałowego, stomatolog dostrzega niewidoczne gołym okiem małej średnicy kanaliki zębowe, co ma ogromne znaczenie dla sukcesu prowadzonego leczenia kanałowego. Aby było ono w pełni skuteczne, wypełniamy kanały, wykorzystując do tego specjalne urządzenia.

Leczenie kanałowe zęba
710 – 1750 zł