Laserowa stymulacja wzrostu włosów

Stymulacja wzrostu włosów z zastosowaniem lasera Er:YAG to bezpieczny i bezbolesny sposób na przywrócenie gęstości owłosienia. Z procedury tej korzystają kobiety i mężczyźni, którzy z różnych przyczyn zmagają się z niepożądaną utratą owłosienia głowy (np. łysienie plackowate, polekowe, łysienie androgenowe lub poporodowe u kobiet).


Jak przebiega zabieg laserowej stymulacji wzrostu włosów?

Po dokładnym umyciu głowy obszar, w którym występuje przerzedzenie włosów, zostaje kilkukrotnie naświetlony serią bezbolesnych impulsów lasera. W ten sposób głębokie warstwy skóry zostają równomiernie podgrzane (temperatura skóry właściwej wzrasta do 65oC), co powoduje dopływ krwi do nieaktywnych mieszków włosowych oraz zapewnia ich dotlenianie i odżywianie. Dzięki temu nieproduktywne dotąd mieszki mogą ponownie wytwarzać pełnowartościowe włosy. W trakcie zabiegu nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka. Aby przeciwdziałać wypadaniu włosów, stosuje się terapię z użyciem lasera Er:YAG w trybie Smooth – obejmuje ona najczęściej 4 zabiegi przeprowadzane w odstępie 2 lub 3 tygodni. W części przypadków wskazane mogą być dodatkowe sesje, np. zabiegi przypominające co 6 lub 12 miesięcy.

Co po zabiegu?

Zabieg stymulacji wzrostu włosów jest dla pacjenta bezbolesny – w trakcie jego wykonywania nie ma potrzeby zastosowania znieczulenia ani schładzania skóry. Uwaga! W pierwszej dobie po zabiegu może pojawić się krótkotrwały rumień. Jako normalne zjawisko będące następstwem przyspieszonej regeneracji naskórka występuje wzmożone, krótkotrwałe łuszczenie się naskórka (zwykle ustaje ono w ciągu 2–3 dni po zabiegu). Część pacjentów może odczuwać większą wrażliwość skóry, np. podczas mycia głowy.