Laserowe leczenie chrapania metodą NightLase®
Chrapanie nie jest stanem chorobowym, ale może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych (np. obturacyjny bezdech senny). Jego przyczyną jest wiotczenie tkanek mięśniowych otaczających gardło i opadanie tylnej części gardzieli, co utrudnia przepływ powietrza. Chrapanie występuje także m.in. podczas infekcji i obrzęku ścian dróg oddechowych, w przeroście migdałków podniebiennych lub gardłowych, przy zaburzonej drożności nosa oraz nieprawidłowościach w budowie gardła.
Chrapanie dotyczy częściej mężczyzn, a do czynników predysponujących do tego stanu należą otyłość, palenie papierosów oraz skrzywiona przegroda nosowa. Chrapanie często występuje także u kobiet w ciąży. Skutkiem chrapania jest obniżenie jakości snu i gorsze funkcjonowanie całego organizmu. Co oczywiste, chrapanie bywa także kłopotliwe dla domowników osoby, która zmaga się z tym problemem.
Jak przeciwdziałać chrapaniu?
Aby zwalczyć to uciążliwe zaburzenie ,stosuje się m.in. leczenie chirurgiczne, które wymaga jednak dłuższej rekonwalescencji oraz wiąże się z dolegliwościami bólowymi. W Vinci Clinic polecamy nieinwazyjną, a przy tym skuteczną (potwierdzoną badaniami) metodę eliminacji chrapania jaką jest użycie terapii laserowej. Zabieg ten jest w pełni bezbolesny, nie wymaga też znieczulenia. Pacjent odczuwa tylko delikatne ciepło na podniebieniu.
Przebieg zabiegu NightLase®
Zabieg polega na wykorzystaniu wiązki światła lasera Er:YAG Fotona w celu podgrzania tkanek miękkich górnych dróg oddechowych. Naświetlane są struktury cieśni gardła i podniebienia, łuków podniebiennych oraz języczka. Stymulowane komórki zwiększają produkcję nowych włókien kolagenowych, co w konsekwencji doprowadza do usztywnienia tych ważnych struktur. Pełna kuracja obejmuje 3 cykle zabiegowe, które są wykonywane w przeciągu 6 tygodni. Przeprowadzone badania pacjentów leczonych metodą NightLase® potwierdzają poprawę już po pierwszej sesji, a drugi zabieg zapewnia już bardzo dobry lub nawet doskonały rezultat.
Kiedy nie można poddać się zabiegowi NightLase®?
Uwaga! Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tego zabiegu jest infekcja okolic poddawanych naświetlaniu.